Pierwsza pożyczka bez opłat duszniki zdrój

Czy pożyczki pozabankowe są rentowne?

Rynek pieniężny jest dzisiaj nadzwyczaj mocno rozwinięty. Oferuje mnóstwo skutecznych sposobów na błyskawiczne dostanie pieniędzy każdemu, kto znalazł się w nagłej potrzebie i szuka tego rodzaju pomocy. Poręczne aktualnie pożyczki odznaczają się wielkim zróżnicowaniem, zatem zawsze będziemy w stanie odnaleźć wśród nich coś pasującego do naszych potrzeb. Istotną sławą cieszą się pożyczki pozabankowe – jak sama tytuł wskazuje, użyczają je prywatne firmy, a nie tradycyjne banki. Powinno zainteresować się nimi nieco bliżej. Pomimo tego, że opinie na ich temat są bardzo podzielone, to jednak posiadają one sporo zalet które sprawiają, że w niektórych sytuacjach są kapitalnym rozwiązaniem.
Pożyczki pozabankowe będą dobrą sugestią zwłaszcza w sytuacji, gdy z jakichkolwiek powodów nie jesteśmy w stanie dostać kredytu w banku. Mogą to być przykładowo kłopoty z Biurem Informacji Kredytowej. Jeżeli w przeszłości nie wywiązywaliśmy się z naszych zobowiązań terminowo, to wszystkie informacje na ten temat trafiają właśnie do BIK – u. Bank przed udzieleniem nam kredytu monitoruje na tej podstawie, czy jesteśmy godnymi zaufania wspólnikami. W znacznym stopniu zależy od tego pozytywne lub negatywne rozpatrzenie naszego wniosku. Jeżeli ktoś posiada złą historię w BIK, to uzyskanie kredytu w banku może być dla niego niedopuszczalne. Plusem pożyczek pozabankowych jest to, że w wielu wypadkach nie bierze się tutaj pod uwagę historii kredytowej, przez co są one osiągalne właściwie dla każdego.
Decydując się na taką pożyczkę powinno się jednak wziąć pod uwagę jej koszty. Jest to oferta tylko dla osób które wiedzą na pewno, że będą w stanie wywiązać się z takich zobowiązań terminowo. W takiej sytuacji koszty kredytu nie są nazbyt wysokie. Z drugiej strony, jakiekolwiek przekroczenie terminu spłaty mogą tutaj owocować gigantycznymi karami a w dodatku ponadprogramowymi odsetkami. Mnóstwo firm kusi naturalnie intrygującymi promocjami, takimi jak pierwsza pożyczka bez opłat. Należy jednak pamiętać, że takie kredyty zaciąga się najczęściej na dość krótki okres czasu; tradycyjnie jest to maksymalnie 30 dni. Nie należy zatem decydować się na to w sytuacji gdy nie mamy pewności, że spłacimy nasze zobowiązania w terminie.


Możliwość komentowania została wyłączona.